Nieuwe klant: aan de slag voor Danone Nederland

Nieuwe klant: aan de slag voor Danone Nederland

De gezondheid van mens en planeet zijn volgens Danone onlosmakelijk met elkaar verbonden. En die boodschap wil het corporate communicatieteam van de organisatie consequenter uitdragen. Daarom heeft Danone begin dit jaar aan Bijl PR gevraagd om te ondersteunen met strategisch PR- en communicatie-advies, het opbouwen van een warm medianetwerk en te ondersteunen bij de organisatie van stakeholderevents. Allemaal met het doel om de reputatie van het merk te bewaken en te versterken. En dat doen we natuurlijk graag!

Missie overbrengen naar Nederland

Gezondheid via voeding voor zoveel mogelijk mensen, dát is de missie van Danone. Deze is zo oud als het bedrijf zelf: in 1919 begon Isaac Carasso yoghurt te maken in Spanje, toen darmgezondheid daar een groot sociaal probleem was En nog steeds zet het bedrijf zich in voor het produceren van voedzame producten, waarbij het de natuur wil behouden en herstellen.

Al eerder werkte Bijl PR voor de merken Alpro en Nutricia. Sinds dit jaar zijn we opnieuw aan de slag, dit keer voor het moederbedrijf Danone in Nederland. Wij helpen Danone graag om hun missie nog actiever voor het voetlicht te brengen en de relatie met diverse stakeholders te verstevigen. Wij focussen ons in de samenwerking op alle drie de takken binnen het portfolio: medische voeding (bekend onder het merk Nutricia), verse zuivel (bekend van diverse zuivelmerken als Activia, Danio, hiPRO, Danone Skyr) en plantaardige alternatieven (Alpro). Mooi is dat Danone zich via hun “Danone Impact Journey” verbindt aan een aantal stevige duurzaamheids- en sociale doelen. Dat is tekenend voor het DNA voor het bedrijf, en waar wij ook veel van onze Bijl Principes in herkennen. De Danone Impact Journey vormt ook een belangrijke pijler in de externe communicatie.

Samen werken aan het beste resultaat

We kijken terug op mooie eerste maanden sinds de start van de samenwerking! Bijl PR neemt de rol van strategisch sparringpartner aan en op verschillende belangrijke momenten ondersteunen we met advies en uitvoering. Ook verzorgden we een aantal mediatrainingen en hielpen we met het vaststellen van de kernboodschappen van het bedrijf.

Luus van Mierlo, External Communication Manager Benelux: “We werken sinds een aantal maanden met veel plezier met Bijl PR. De adviseurs van Bijl schakelen snel, kunnen goed omgaan met strakke deadlines en denken graag creatief mee over hoe we onze missie en ons duurzaamheidsverhaal lokaal kunnen vertellen.”

Carina Kortenoeven, adviseur bij Bijl PR: “Danone is een inspirerende klant om voor te werken! Een impactvol bedrijf, B Corp gecertificeerd, met een mooie oorsprong en sterke doelen, zich bewust van de rol en verantwoordelijkheid die het heeft de wereld. Mooi om een rol te spelen in het steviger naar buiten brengen van deze boodschap. Er ligt een veelzijdig takenpakket en een goed gevulde actielijst klaar voor de komende periode, daar worden we blij van!”